Tarjotaan vuokralle uniikki, ihana, uudenkarhea 21,5 neliöinen pieni yksiö vuonna 1898 rakennetusta puutalosta. Asunto sijaitsee rauhallisella alueella sisäpihalla osoitteessa Vapaudenkatu 8 Lounaispuiston alapuolella. Talo on saneerattu kokonaisuudessaan ja valmistunut 1/2021. ”Se suloinen vaaleanvihreä puutalo uusien kerrostalojen keskellä.”
 
Huoneisto on erittäin hyvin varusteltu: Puustellin keittiö, kaukolämmöllä lämpiävät patterit ja kylpyhuoneessa lattialämmitys, induktioliesi, tyylikkäästi laatoitettu WC/pesuhuone ja pyykinpesukoneliitäntä.

Taloyhtiössä on ulkoiluvälinevarasto ja asuntokohtainen häkkivarasto. 

Asunto vapautuu edelliseltä vuokralaiselta 1.6.2026. Vuokrasopimus tehdään toistaiseksi voimassaolevaksi, mutta vähintään 12 kuukaudeksi. Etsimme pitkäaikaista luotettavaa vuokralaista. 

Asuntoon ei saa tuoda lemmikkejä eikä asunnossa saa tupakoida. Vuokralaisella tulee olla oma kotivakuutus.

Vuokra 530 eur/kk. Vuokraan ei sisälly sähkö. Vesimaksu on 20€/kk. Vuokravakuus 530€. Luottotiedot tarkistetaan.