Kunniajäsenet

professori Kaarlo Oksala
professori Aarni Penttilä
professori Eero Tommila
professori Niilo Mäki
varatuomari Erkki Rutanen
agronomi Wilhelm Schildt
tekniikan tohtori Veikko Häyhä
kansanedustaja Mauri Pekkarinen
isännöitsijä Osmo Kääriäinen
kiinteistöneuvos Leo Kamunen
rakennusmestari Pentti Leminen
rakennuskonsultti Pekka Ihatsu
insinööri Esko Eriksson
johtaja Seppo Naumanen
talouspäällikkö Maija Saarnisto
toimistosihteeri Mirja Ritvonen

Ansiomerkit

Ansiomerkki myönnetään tunnustuksena sellaiselle entiselle tai nykyiselle ylioppilaskunnan jäsenelle, joka on pitkähkön ajan erityisesti ansioitunut ylioppilaskunnan toiminnassa.

2018

Kyösti Ylikulju
Mari Kröger
Jani Kykkänen
Maj Rasilainen
Taimo Halme

2015

Hannu Järvistö
Soile Koriseva
Juha Lintula
Panu Mäkinen
Anna Ojamies

2014

Kirsi Marttinen
Jarkko Seppälä

2012

Jani Hakala
Timo Ahonen
Lasse Saari
Katja Mielonen

Harrastusmerkit

Harrastusmerkki myönnetään tunnustuksena sellaiselle ylioppilaskunnan entiselle tai nykyiselle ylioppilaskunnan jäsenelle, joka opiskeluaikanaan on ansiokkaasti toiminut ylioppilaskunnan hyväksi.

2018

Suvi-Tuulia Nykänen
Laura Pajunen
Heidi Rantala
Oula Palttala
Gonneke van Luttikhuizen
Mika Vehmas
Ira Vainikainen
Olli Etelämaa
Renne Hirsimäki
Jonas Hammarström
Elisa Salmivirta
Iiris Asunmaa
Sakari Siilin
Leevi Leppälä

2017

Mikko Heikkinen (ympäristö)
Fanni Hollström (kopo)
Veera Lähde (kehy)
Sanni Marjanen (kylä)

2016

Laura Koskinen (ympäristö)
Heikki Laakkonen (kylä)
Antti Martikainen (kulttuuri)
Kari Säkkinen (kansainvälisyys)

2015

Petja Paakkinen (kopo)
Vera Pelkonen (kehy)
Ville Ranta (liikunta, talous, kylä)
Antti Seppänen (kopo)
Henna Toivanen (ympäristö)
Taneli Tulkki (kulttuuri)
Teemu Vasama (järjestöt, kopo)

2014

Annu Jylhä (sopo)
Simo Korpela (liikunta)
Johanna Kujanpää (järjestöt)
Jaakko Kuusela (kulttuuri)
Markus Marttunen (kopo)
Tuomas Nurmi (sopo)
Anna Rannisto (ympäristö)
Sanna Rauhamäki (kansainvälisyys)
Maria Rytkönen (kopo)
Annakaisa Varjus (sopo)
Juho-Pekka Vuorela (kylä)

2013

Otto Hannikainen (kulttuuri)
Iiris Hosia (kulttuuri)
Petteri Kalliomäki (kulttuuri)
Rosa Kuosmanen (kulttuuri)
Sanni Saarimäki (sopo)
Dimitra Smoloktou (kansainvälisyys)
Lasse Vuori (liikunta)

2012

Timo Ahonen (kylä)
Hanne Joenaho (kulttuuri)
Maiju Mitrunen (kansainvälisyys)
Heli Pikkarainen (kehitysyhteistyö)
Niko Vartiainen (kulttuuri)
Kyösti Ylikulju (kulttuuri ja kopo)

2011

Satu Ala-Seppänen (liikunta)
Heidi Hummastenniemi (kopo)
Heli Hämäläinen (kylä)
Juha Lintula (kopo)
Jukka Mattlar (ympäristö)
Nelli Niemistö (kehy)
Saara Perälä (kehy)
Maiju Ristkari (kulttuuri)
Juho Suortti (sopo)

2010

Tiina Ahola (liikunta)
Ville Keiski (kulttuuri)
Panu Mäkinen (kylä)
Jarno Parttimaa (kopo)
Ville Qvist (kylä)
Aappo Siippainen (kulttuuri)
Tero Uuttana (kulttuuri)
Piia-Maria Vidgren (kv, kehy)

2009

Aki Alanko (kylä)
Maria El Said (kv, kehy)
Ari Häkkinen (kulttuuri)
Angelina Korsunova (kv)
Katariina Luoto (kehy, kv)
Mikko Mattlar (lehti, kulttuuri)
Asko Soukka (mm. kylä)

2006

Petri Lehtonen (kehy)
Béla Pavelka (liikunta)
Teemu Tenhunen (ympäristö)
Anna Vepsä (sopo)